NÁMOŘNICKÝ DEN V BERUŠKÁCH

V pátek 18.5. si užily děti ze třídy sluníček krásný námořnický den. Celý týden děti věděly, že v pátek mají všichni přijít v modrém, bílém, nebo nejlépe v proužkatém tričku. Téma námořníci bylo vyvrcholením týdenního plánu DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY aneb SILNICE NENÍ HŘIŠTĚ. Děti se dozvěděli, že dopravní prostředky se dělí na ty, které jezdí po silnice, kolejích, létají ve vzduchu a naposled ty, které jezdí po vodě. Ve čtvrtek si děti nakreslily krásné plachetnice. Poté už jsme se mohli společně těšit na páteční námořnický den. Netradiční téma nás zavedlo do světa dobrodružství a fantazie. Děti zažili, že společně je víc než sám a že sdílená radost je dvojnásobná. Děti si zatančily píseň MY JSME MALÍ NÁMOŘNÍCI, procvičili jsme si tělo předplaveckou výukou, protože každý plavčík prostě musí umět plavat. Proto si děti vyzkoušely na suchu jednotlivé plavecké pohyby - kraul, prsa, znak, kraulové nohy a podobně. Poté jsme si zahráli přetahovanou s lanem. Jelikož už cinkal zvon a plavčík kuchtík nás volal na svačinku. ihned jsme si šli společně nacpat naše hladová námořnická bříška. Po výborné svačině, jsme se dali do lovu ryb, perel, ale i hvězdic jiných mořských potvůrek. Z ničeho nic se nám začal zmenšovat ostrov, a tak jsme si museli zahrát pohybovou hru boj o ostrov. Paní učitelka nám řekla, že do třídy doplaval vzkaz v láhvi, ve kterém je napsáno, kde se ukrývá pirátský poklad. Nejprve nám předškoláčci vyrobili mapku ke zmiňovanému pokladu a malé děti nám nakreslily loď, kterou pro poklad pojedeme. Z ničeho nic Adélka zakřičela, že vidí, schovaný vzkaz v láhvi. Tam bylo napsáno, kde najdeme poklad, který nám ve školce ukryl sám kapitán Nemo. Pohádku o něj jsme už dávno znali. Poklad byl rázem nalezen, měli jsme velikou radost, a proto nás paní učitelka Simonka všechny pasovala na kapitány posádky. Všichni jsme dostali za odměnu sladkost a na památku mokré vysvědčení.

Ředitelské volno

Ředitel školy vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb. ve dnech 29. 4. a 30. 4. 2024 z organizačních důvodů volné dny (ředitelské volno). V tyto dny nebude probíhat výuka, mimo provoz bude jídelna i školní družina.

Třídní schůzky se budou konat v úterý 16. dubna 2024 od 17 hodin.

Informace k zápisu do 1. ročníků základních škol pro školní rok 2024/2025

Online výukové materiály