OSLAVA 100 LET ČESKÉ REPUBLIKY V MŠ - ŘÍJEN 2018

Dne 30.10. 2018 jsme s dětmi ve školce oslavili sté narozeniny naší republiky. Při této příležitosti jsme se oblékli do barev trikolory a zkrášlili si obličej českými vlajkami. Při ranním cvičení jsme si vyzkoušeli, jak to vypadalo při spartakiádě a rozhýbali jsme své tělíčka na písničku POUPATA od Michala Davida. Následovala ukázka historických předmětů, které se používali v domácnostech například džezva, hmoždíř, samovar, louskač na ořechy, valcha, černobílé fotografie města Děčína, walkman a jiné. Po typicky české svačince (topinky ve vajíčku) jsme si pustili krátký příběh na čt Déčko o vzniku a historii našeho státu, připomněli jsme si básničku o vlajce a ve stoje si poslechli českou hymnu. Po poslechu české hymny, následovala výroba české vlajky, výroba lipových stromů, na kterých děti vybarvovaly symbolicky sto lístečků ke sto letům republiky. Nakonec jsme české republice zapálili svíčku k narozeninám, zazpívali *HODNĚ ŠTĚSTÍ ZDRAVÍ* a svíčku společně sfoukli.